سبک هامپتون در معماری داخلی

فضای داخلی به سبک هامپتون معمولا خلوت، روشن و سفید با فضایی پیچیده و در عین حال ساحلی است که بسیار آرامش بخش است. دکوراسیون داخلی به سبک هامپتون یک نسخه آمریکایی از سبک های طراحی داخلی فرانسوی باروک، روکوکو و امپراتوری است.

مکان های داخلی این سبک معمولاً جادار و بزرگ، شبیه خانه های ویلایی و الهام گرفته از دریا هستند و به طور کلی، زندگی در این خانه ها لذت بخش است.

رنگهای مناسب دکوراسیون داخلی سبک همپتون

در پاسخ به این سؤال که چه رنگ هایی برای سبک هامپتون مورد استفاده قرار می گیرند باید بگوییم که رنگ های سفید، خنثی، زرد و سبز همگی رنگ های رایج در دکوراسیون داخلی به سبک هامپتون هستند. همچنین از ترکیب رنگ های خنثی گرم با آبی های ساحلی، یا سایه های مختلف آبی، از سرمه ای گرفته تا آبی خیلی کم رنگ در لایه های مختلف استفاده می شود.

پارچه های مناسب سبک همپتون

در دکوراسیون داخلی به سبک هامپتون از مواد و پارچه های طبیعی هم برای مبلمان و هم برای وسایل خانه استفاده می شود و در بافت خانه بیشتر از چوب، سنگ، چرم، کتان، پنبه و پشم استفاده می شود. کتان هایی با رنگ های سفید، خنثی و راه راه مناسب این سبک هستند.

همچنین پارچه های شطرنجی کلاسیک و طرح های گینگهام صورتی یا نواری که به روشی مدرن استفاده می شوند، برای سبک هامپتون مناسب هستند.

پرده های دکوراسیون سبک هامپتون

نور خورشید، نسیم تابستانی و طبیعت عناصر تعیین کننده یک خانه ساحلی به سبک هامپتون هستند. معمولا از پرده های دوخته شده از کتان رنگ روشن استفاده می شود. این ها به اندازه ای ضخیم هستند که بتوانند اشعه های تیز خورشید را مسدود کنند.

مبلمان مناسب دکوراسیون داخلی سبک همپتون

اگر میخواهید بدانید که چه مبلمانی برای فضای داخلی به سبک هامپتون مناسب است باید بگوییم که در این سبک مبلمان به گونه ای چیده می شوند که مناسب دورهمی ها، گفتگوها و سرگرمی ها باشند.

فضای داخلی به سبک هامپتون دارای گیاهان داخلی بزرگ با سرسبزی بیشتر و البته گل های رنگارنگ کمتر و صندلی های روکش دار است.

در این سبک بیشتر مبلمان راحت و لوکس با صندلی های بالشتکی نرم مورد استفاده قرار می گیرد. بهتر است گزینه های زیادی برای نشستن مانند کاناپه ها و صندلی های تک نفره وجود داشته باشند. در سبک هامپتون صندلی های شیک با کوسن های روکش دار و بالشتک های پراکنده اضافی نیز در فضای داخلی به چشم می خورند.

طراحی اتاق نشیمن به سبک همپتون

اتاق نشیمن یک خانه ساحلی به سبک هامپتون با ظاهری خلوت و شیک مشخص می شود. برای روکش مبل و کوسن ها از پارچه های پنبه روشن و خنثی استفاده می شود. نوارهای دریایی کلاسیک و رنگ هایی مانند سرمه ای به خانه های هامپتون حسی زیبا و تابستانی می دهند.

سبک دکوراسیون اتاق غذاخوری همپتون

نقطه مرکزی یک خانه ساحلی به سبک هامپتون، یک اتاق ناهار خوری زیبا و در عین حال ساده است. تزئینات بسیار سنگین وشلوغ دراین سبک برای اتاق ناهار خوری معنا ندارد.

طراحی آشپزخانه به سبک همپتون

استفاده از سنگ مرمر سفید روی میز به جای سنگ های دیگر مانند گرانیت به آشپزخانه که قلب هر خانه می باشد، حس شیک بودن خاصی در این سبک می بخشد.

نورپردازی برای فضای داخلی به سبک همپتون

چراغ های آویز در اشکال سنتی مورد استفاده این سبک می باشد. ترکیبی از لامپ های رومیزی و زمینی نیز در این سبک به چشم می خورد.

چراغ های دیواری و دیوارکوب ها تا حد زیادی در این سبک مورد استقبال همه هستند، زیرا به آرامی وغیرمستقیم فضای داخلی را روشن می کنند، البته با در نظر گرفتن این موضوع که نور مستقیم می تواند تا حدی آزار دهنده باشد.

ناگفته نماند که لامپ های طبیعی و شمع های روشن کمک زیادی به ایجاد فضایی آرام می کنند؛ به همین دلیل اکثر نورپردازی در این سبک از نور طبیعی پنجره های بزرگ تامین می شود.

سبک دکوراسیون اتاق خواب همپتون

اتاق خواب جایی است که هر فرد زمان زیادی را درآن جا سپری می کند، بنابراین بهتر است فضای آن تا حد امکان مجلل و البته راحت باشد. در سبک هامپتون این کار به خوبی انجام می شود؛ ملحفه هایی با یک روکش ساده و سفید پنبه ای والبته گاهی کتان و بالش های کرکی فراوان قابل مشاهده می باشند.

کفپوش برای فضای داخلی به سبک همپتون

کفپوش های سفید چوبی به خوبی با سبک هامپتون مطابقت دارند. کفپوش چوبی اگر با یک فرش بافت دار یا با طرح ظریف پوشانده و تزیین شود، ترکیبی بینظیربه فضای خانه می دهد. گاهی هم از کاشی های کف یا دیوار طرح دار در این سبک استفاده می شود، که این هم به نوبه خود محشر می شود.

فرش های آنتیک با رنگ های ملایم و سبک کلاسیک در رنج رنگ های هلویی و آبی، حسی آرام بخشی به خانه های ساحلی هامپتون می بخشند، در حالی که راحتی را نیز برای پاهای برهنه به ارمغان می آورند.

طراحی حمام به سبک همپتون

دکوراسیون حمام بخش مهمی از هر خانه ساحلی به سبک هامپتون است. با استفاده از کاشی کاری های آبی کلاسیک در حمام، حس کنار دریا بودن به فرد الهام می شود.

سبک طراحی پاسیو و فضای باز همپتون

استفاده از مبلمان شیک در پاسیو، گیاهان گلدانی با قرارگیری مناسب، آن جا را مکانی عالی برای استراحت می سازد. در فضای باز پاسیو، استفاده از سنگ های سفید صاف مناسب می باشد. بهتر است به جای گل های رنگارنگ از گیاهان سبزاستفاده شود چرا که به فضای باز پاسیو ظاهری تمیز ومناسب می بخشند.

کلام آخر

پیشنهادات دکوراسیون داخلی به سبک همپتون:

  • پنجره های بزرگ، درهای فرانسوی و پرده های بلند با رنگ های خنثی یا کرکره های سفید می توانند با سبک هامپتون مطابقت داشته باشند.
  • انتخاب دکورهای لوکس باعث افزایش پیچیدگی این سبک می شوند.
  • آینه ها نیز یکی از ویژگی های فضای داخلی هامپتون هستند، اما باید تزئین شده یا به روشی منحصر به فرد ساخته شوند، استفاده از لبه های اریب یا قاب تزئینی خیلی مناسب این سبک نیستند.
  • ترکیب فرش های پشمی و ابریشمی نیز خیلی با این سبک سازگار است.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی