سبک ساحلی در معماری داخلی

سبک ساحلی در طراحی داخلی؟ بله درست متوجه شدید یکی از سبک‌های میشه گفت مدرن در دکوراسیون داخلی ، سبک ساحلی یا به انگلیسی coastal style می باشد. به جرأت می توان گفت همه ما یکی از بهترین خاطرات و حس و حال خوبمان در تعطیلات را در سواحل دریا تجربه کردیم. هوای فوق العاده، حس آرامش ، نسیم خنک و حس گرمای تابش آفتاب ، روشنایی ، رنگ دریا ، آسمان ، شن های ساحل ، دید باز و ویو فوق العاده زیبا. درست گفتم ؟ تمامی این مشخصات در طراحی به سبک ساحلی نیز باید رعایت شود. ویژگی هایی که در ویلاها و خانه‌های ساحلی مشاهده می کنید را می توانید در هر کجا که هستید در خانه های خود پیاده سازی کنید. مسلما اگر در سواحل دریاها زندگی می کنید این حس فوق العاده چندین برابر خواهد شد. اما اگر در سواحل دریای مدیترانه زندگی می کنید می توانید حس و حال سبک ساحلی استوایی یا آمریکایی را نیز با شناخت دقیق آن ها به منزل خود بیاورید. در این مقاله همه آنچه که باید در رابطه با این سبک بدانید با تمام جزئیات ارائه می شود.

هیچ چیزی کاملاً شبیه یک هفته آرامش بخش در ساحل نیست – اما لازم نیست در ساحل زندگی کنید تا سبک طراحی ساحلی را به خانه خود بیاورید. با درج عناصر ساحلی در دکوراسیون داخلی خانه یا آپارتمان خود ، مانند رنگ های پاستلی و دکوراسیون دریایی ، می توانید آن حس و حال را در تمام سال (بدون نگرانی در مورد آفتاب سوختگی) به خانه خود بیاورید. روشن ، مطبوع و خوشبختانه زیبا. فضاهای داخلی با طراحی ساحلی نه تنها زیبا هستند بلکه فضای آرامش بخشی نیز دارند. با چند ترفند به تنهایی ، خانه شما می تواند به یک خانه آرامش بخش تبدیل شود. آنچه که طراحی داخلی ساحلی را از سایر سبک‌ها جدا می کند ، ظاهری کم نظیر و شیک است. طراحی مدرن ساحلی حاکی از فضای ساحلی زیبا از طریق انتخاب رنگ و مبلمان است. رنگ های دریایی و پر طراوت ، پایه و اساس سبک را تشکیل می دهند.

یک فضای داخلی ساحلی بیشتر مربوط به آنچه در خارج است ، می باشد. برای اشاره به منظره اقیانوس ها ، افق های گسترده و نور خورشید که دریاهای آبی را منعکس می کنند ، پس یک فضای پس زمینه روشن و تمیز نیاز است تا به همان اندازه نور طبیعی برای یک احساس تازه و نسیم منعکس شود.

ویژگی ها و عناصر اصلی سبک ساحلی

کلیه خانه های دارای سبک طراحی داخلی ساحلی دارای ویژگی های تصویری مشترک هستند. اگر می خواهید طراحی داخلی ساحلی خود را ایجاد کنید ، با اضافه کردن عناصر زیر ، می توانید ظاهر خانه خود را به روز کنید.

رنگ های خنثی

حس طراوت و آرامش بخش چیزی است که در خانه های با طراحی داخلی ساحلی احساس می کنید. برای همین ، می توانیم به رنگ‌های روشن این طراحی اشاره کنیم. رنگ‌های سفید و خنثی اساس طراحی داخلی ساحلی را تشکیل می دهند و هرچه روشن تر ، بهتر. دیوارهای روشن نشان از این سبک است. از بازی با رنگهای خنثی نترسید. مخلوط کردن تن های شنی و سفید می تواند به خانه ای زیبا با الهام از ساحل منجر شود.

هنگامی که انتخاب رنگ به درستی انجام شود ، اتاق های سفید و شفاف با خلوص و سادگی بدست می آید. اما اگر بیش از حد سختگیرانه یا یک بعدی به داستان نگاه می کنید استفاده از رنگ های خامه ای و بژ نیز مناسب می باشد.

تخت و مبلمان راحت و زیبا و در عین حال ساده

جیر و ساتن را دور بیندازید ، زیرا در طراحی مدرن ساحلی همه چیز درخشان و سرد است. به همین دلیل کتان در خانه های طراحی داخلی ساحلی ضروری است. نه تنها روتختی‌ها را می توان به راحتی شستشو داد بلکه می توانید با انتخاب پارچه خود نیز خلاق شوید. پارچه های روشن تر باعث می شود اتاق جادارتر به نظر آید. مبلمان ساحلی باید این تصور را ایجاد کند که می تواند در مقابل هوای مرطوب و پاهای شنی ایستادگی کند . میزهای چوبی محکم ، حصیری و حتی ضخیم متناسب با این سبک هستند.

جریان هوای آزاد و چیدمان نقشه باز

مانند ساحل ، اتاق‌های ساحلی نیز باید احساس تنفس کنند ، فضایی دلباز با ویو مناسب و گردش مناسب هوا ایجاد کنید. طراحی داخلی ساحلی برای ایجاد فضایی با هوای مطبوع به یک طرح نقشه باز نیاز دارد. از بین بردن یا بازسازی مرزها می تواند اطمینان حاصل کند که یک اتاق با اتاق دیگر یکپارچه میشود و هوا جریان دارد ، خصوصاً در یک سالن پذیرایی و نشیمن یکپارچه. دکوراسیون خانه ساحلی مدرن می تواند فضاهای باز بزرگتری را با ظاهری منسجم به همراه آورد. غالباً فضاهای راهرو مانند ، نادیده گرفته می شوند.

دکوراسیون خانه مدرن ساحلی با الهام از فضای باز

از آخرین سفر خود به ساحل چه چیزی به خانه آوردید؟ بطری دریایی یا شاید یک یا دو کشتی قدیمی باشد. یک یا دو ستاره دریایی روی یک قفسه به نظر جالب است. رنگ های ساحلی مانند سفید و فیروزه ای یا بافت هایی از سنگ ، شن و ماسه و پوسته می توانند خانه را به یک جزیره بهشتی تبدیل کنند. پس شما می توانید از عناصر ساحلی استفاده کنید. از لنگر و طرح های ماهی کلیشه ای استفاده نکنید. درعوض ، بگذارید منظره شما را راهنمایی کند. گلدان‌های شیشه ای آبی ، سرامیکهای خاکی می توانند خانه شما را تزیین کنند. تزئینات الهام گرفته از اقیانوس ، مانند مرجان ، تکه چوب های اشباع شده از آب و شن و ماسه. به طور کلی این نوع لوازم در دکور ساحلی می توانند مورد استفاده قرار گیرند اما تاکید می کنم که بیش از حد آن حس خوبی ندارد.

پارچه ها

هر ساحل زیبا یک یا دو رنگ برجسته دارد که باید رعایت کنید و در انتخاب پارچه ها دقت فرمایید. پارچه و پرده های شفاف که هوا و نور زیادی از آن عبور می کند. در فضای داخلی ساحلی ، پارچه ها ساده ، سفید و پرده های سفید با امکان گذردهی نور بالا هستند که بسیار سبک نیز می باشند و نسیم ملایم آن‌ها را به حرکت در می آورد و حس بسیار خوبی دارد.

سبک ساحلی بدون فرش

اگر به دنبال یک به روزرسانی سبک طراحی داخلی سریع ساحلی هستید ، زمان آن رسیده است که فرش را رها کنید. از بین بردن فرش برای قرار گرفتن در معرض کف چوبی گرم و یا پوشش بتونی خنک ، می تواند فوراً حس خانه شما را ساحلی کند.

کف پوش چوبی

کف و مبلمان چوبی روشن هنوز هم در طرح های مدرن داخلی ساحلی مطلوب هستند. چوب های بور به رنگ خاکستر و شن ساحل گزینه های کفپوش فوق العاده ای هستند که از دوام بالایی برخوردار و از نظر بصری دلپذیر هستند. از یک پوشش کف روشن در سرتاسر خانه خود استفاده کنید تا قسمت های مختلف خانه به هم بپیوندند. کفپوش ضد آب که می تواند در برابر رطوبت ، شن و ماسه ریز و آب دریا مقاومت کند.

الیاف طبیعی

رفتن به ساحل یک تجربه چند حسی است. نه تنها می توانید زیبایی فوق العاده ساحلی را ببینید ، بلکه می توانید شن و ماسه را حس کنید و امواج در حال سقوط در ساحل را نیز می شنوید. سفر به حواس را با دکوراسیون مدرن خانه ساحلی ادامه دهید. پرده هایی که صدای باد را تقویت می کنند و پارچه های پشمی می توانند اتاق را زیبا کنند. این راز در عکس پایین بسیار نمایان است و استفاده از صندلی های کنفی، گلدان ها و بند ها برای بستن پرده ها و به طور کلی مواد ارگانیک در لوازم و متریال بسیار مناسب این سبک است.

نور طبیعی

پنجره های بزرگ که اجازه عبور نور طبیعی کافی را به منزل می دهند، ایده آل اند ، اما همیشه امکان پذیر نیست. با این وجود ، می توانید نور طبیعی را با یک آینه بزرگ که نور را به داخل ساختمان منعکس می کند ، دو برابر کنید. از طرف دیگر ، می توانید با اضافه کردن نور مصنوعی گرم به خانه خود ، نور طبیعی را شبیه سازی کنید.

نور ممکن است مهمترین و در عین حال نادیده گرفته ترین عنصر سبک ساحلی باشد. به این فکر کنید: آخرین بار کی وارد یک خانه ساحلی شده اید که احساس تاریک و گرفتگی کردید (و اگر این کار را انجام دادید ، چقدر سریع می خواستید از آنجا خارج شوید؟). یکی از دلایل سفید بودن رنگ برجسته فضای داخلی ساحلی آن است که نور را گسترش می دهد و تقویت می کند.

پنجره های بزرگ و پرنور

پنجره های فراوان ، درهای شیشه ای و چراغهای روشن اجازه می دهد تا آفتاب در آن جاری شود ، بنابراین اگر خانه شما از این عناصر کم دارد ، آنها را اضافه کنید. پرده های پنجره باید به اندازه کافی ساده و روشن باشد تا از نور نکاهد. پرده های سفید حیرت انگیز که با یک نسیم آرامش بخش حرکت می کنند ، مطمئناً منظره زیبایی است.

طراحی ساده

زندگی ساده را در آغوش بگیرید. برای اینکه احساس تعطیلات ساحل را به خانه خود بیاورید ، سعی کنید تا حد امکان عناصر طراحی را ساده درنظر بگیرید. به خانه های ساحلی که ممکن است در آن اقامت داشته باشید فکر کنید – فضای داخلی معمولاً بهم پیوسته و بدون شکاف است ، بنابراین سعی کنید این کار را در برنامه خود قرار دهید.

بایدها و نبایدها

تم و رنگ

 • انجام دهید: طراحی با تعداد محدود رنگ

اگر چند رنگ محدود انتخاب کنید ، ایجاد یک طراحی داخلی ساحلی منسجم و هماهنگ امکان پذیر است. شما می توانید یک یا سه رنگ اصلی را با یک یا دو رنگ دیگر انتخاب کنید. برای خانه ای زیبا با طراحی داخلی ساحلی ، تن های اصلی شما به طیف خنثی سفید ، خاکستری و بژ متمایل می شوند. رنگهای برجسته می توانند روشن باشند اما بیش از حد استفاده نشوند.

 • انجام ندهید: طراحی با یک تم خاص

به طور کلی از تم ها استفاده نکنید چراکه ایمن ترین راه برای شروع طراحی در خانه ساحلی مدرن شما است. اگر شما مثلا تم زندگی دریایی را انتخاب می کنید ، این کار در طراحی مدرن منسوخ شده است.

عناصر و اجزا

 • انجام دهید: یک عنصر ساحلی اضافه کنید

یک یا دو جزء دریایی می تواند جذابیت شیک را به اتاق اضافه کند. به عنوان مثال ، طناب و یا توری ظریف می تواند به عنوان کراوات پرده در یک اتاق نشیمن حس ساحلی را دو برابر کند، و بخشی از یک قایق قدیمی می تواند یک ویژگی بی نظیر باورنکردنی را در ورودی ایجاد کند.

 • انجام ندهید: استفاده از اجزاء ساحلی زیاد

خانه شما در دریا نیست ، به همین دلیل است که استفاده زیاد از المان‌های دریایی ممکن است در خانه شما خسته کننده باشند. پس آن را ساده نگه دارید.

نور طبیعی و نور مصنوعی

 • انجام دهید: از نور طبیعی بیشترین استفاده را ببرید

ساحل مترادف با شن ، امواج و روزهای آفتابی است. بنابراین جای تعجب ندارد که طراحی داخلی ساحلی پر نور و روشن است. با افزایش اندازه پنجره خود بگذارید تا حد امکان از نور طبیعی استفاده کنید یا از یک آینه بزرگ استفاده کنید که نور را دو چندان می کند. سقف های بالاتر و دیواره های روشن نیز باعث می شود فضای داخلی شما احساس خوبی داشته باشد و هوا مطبوع باشد.

 • انجام ندهید: اضافه کردن نور سرد مصنوعی

همانطور که یک طراحی داخلی ساحلی ، گرمای یک روز آفتابی در ساحل را کپی می کند ، نور سرد فضا را از ساحل دور می کند.

الگوی مینیمالیسیتی و نقش های ساحلی

 • انجام دهید: هنر یا الگوی مینیمالیستی یا انتزاعی با مضمون ساحل را انتخاب کنید

هنرهای معاصر هر روز گام‌های چشمگیری بر می دارد. دوستداران طراحی داخلی می توانند از آثار هنری مینیمالیستی که احساس و نگاه ساحل را بدون اینکه مشخص باشد مجسم کنند ، استفاده کنند. از طرف دیگر ، عکسهای ماکرو ، به ویژه از گل‌های ساحلی ، می توانند ظاهری انتزاعی و چشمگیر داشته باشند.

 • انجام ندهید: تزیین با نقش‌های ساحلی قدیمی مانند ماهی و صدف

الگوهای دکوراسیون ساحلی و نقوش معروف مانند ماهی ، پوسته و لنگر برای طراحی داخلی معاصر ساحل خیلی منسوخ شده است.

رنگ ها

 • انجام دهید: از طبیعت الهام بگیرید و با رنگ بازی کنید

سواحل سراسر دنیا زیبایی بی نظیری دارند. ممکن است یک ساحل ماسه سیاه داشته باشد ، در حالیکه دیگری دارای آب سبز است. بگذارید طبیعت شما را به عنوان بازی و آزمایش با پالت رنگی شما راهنمایی کند.

 • انجام ندهید: استفاده از رنگ‌های سنتی

آبی ، بژ و زرد رنگهای معمولی در ارتباط با ساحل هستند. با این وجود ، مهم است که مرجع داخلی خود را گسترش دهید تا خانه ای مناسب برای شما ایجاد شود. سبز ، بنفش یا قرمز نیز می تواند بخشی از طراحی شما را تشکیل دهد.

چوب یا فرش

 • انجام دهید: چوب اضافه کنید

چوب های بور و سفید با بافتی مانند چوب خراش هنوز به خانه های ساحلی جذابیت و زیبایی خود را می بخشند. عناصر خشن تر مانند چوب ، پوسته و طناب مکمل پارچه های نرم و پرده های شفاف و روشن هستند.

 • انجام ندهید: فرش انداختن در کف

کفپوش فرش موضوعی است که در طراحی داخلی ساحلی مشاهده نمی کنیم.

راهنمایی طراحی بخش های مختلف یک خانه با سبک ساحلی

آیا خاطرات عزیز و تعطیلات آینده شما همیشه از برخی مناطق آرام و ساحلی تشکیل شده است؟ اگر اینطور است ، همانطورکه گفته شد احتمالاً سهم بزرگی از آرامش شما در دریا برقرار می شود. خبر خوب برای شما این است که شما نیازی به زندگی در اقیانوس ندارید ، می توانید با استفاده از ایده های زندگی ساحلی ، خانه های ساحلی را برای خود به ارمغان بیاورد.

طراحی سالن نشیمن به سبک ساحلی

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که در مکانی زندگی می کنید که از چشم اندازهای ساحلی لذت می برید ، با پنجره‌های بزرگ وارد فضای بیرون از منزل شوید. به بازسازی پنجره هایی بپردازید که مانع از دید ساحل شود و مبل ها را در بهترین مکان با دید مناسب قرار دهید.

در یک سالن نشیمن ساحلی مانند هر سالن با طراحی الهام گرفته از ساحل ، نور طبیعی بهترین دوست شما و مشخصه فضای داخلی شما است.

نور را در خانه خود با دیوارهای سفید ، کف‌های سفید ، سقف های سفید تقویت کنید زیرا رنگ نور را تقویت می کند و گرما و حس و حال ساحل در فضایی باز را به خانه می بخشد. اگر این امکان فراهم نیست استفاده هوشمند از لامپ ها و آینه ها می تواند نور مصنوعی مشابه نور خورشید را فراهم کند.

بهترین نوع مبل ها آن‌هایی هستند که مناسب مایو و لباس مرطوب و شن و ماسه ساحل باشند و زود خشک شوند تا زیبایی خود را حفظ کنند. تصاویر گویای این مسئله است و چند نمونه قابل مشاهده است که به طراحی های شما بسیار کمک خواهد کرد و ایده های مناسبی به شما می دهد.

 

طراحی آشپزخانه به سبک ساحلی

یک آشپزخانه با طراحی موثر باید عملکرد ، خلق و خوی و شخصیت ساکنان را به خود اختصاص دهد. در این بخش ایده های مناسبی برای طراحی آشپزخانه به سبک ساحلی مشاهده خواهید کرد.

آشپزخانه باید دارای یک کانون طبیعی باشد که در هنگام ورود به اتاق ، چشم به طور خودکار متمرکز شود. این می تواند جزیره آشپزخانه یا میز ناهارخوری شما باشد زیرا این نقاط با دکوراسیون ساحلی و رنگ‌های مختلفی ایجاد می شوند که باعث ایجاد گرمی می شود.

به طور طبیعی ، مبلمان آشپزخانه شما باید نیازهای عملکردی شما را برآورده کند. اگر میز ، صندلی یا سایر مبلمان شما برای اتاق خیلی بزرگ یا خیلی کوچک هستند ، وقت آن است که به چیز مناسب تر فکر کنید. هنگام انتخاب مبلمان با الهام از زندگی ساحلی به سبک آمریکایی ، برای فضای ناهار خوری آشپزخانه خود به دنبال چوب های مندرس بروید.
این میزها را با یک بازوی چوبی یا صندلی جانبی تکمیل کنید . صندلی ناهار خوری را با رنگ چوب طبیعی یا کاملاً سفید انتخاب کنید. اگر میز ناهار خوری آشپزخانه شما نقطه کانونی شماست ، صندلی های چوبی آبی در نظر بگیرید تا حس دریایی به آن ببخشید.

نورپردازی ، مانند مبلمان ، باید با توجه به کارکردهای آشپزخانه و همچنین برای جذابیت زیبایی ، با دقت انتخاب شود. نورپردازی آویز دریایی در بالای جزایر ، اغلب یک انتخاب مناسب است ، مخصوصاً مواردی که دارای نیکل یا برنز هستند.
البته استفاده از نورپردازی طبیعی باید مورد توجه بسیاری باشد و یک گزینه روشنایی محبوب برای ناهار خوری ، لوستر کوچک است ، همانطور که در عکس های بالا و زیر مشاهده می شود.

طراحی سالن غذاخوری به سبک ساحلی

در هنگام طراحی اتاق خواب ، خلق و خوی معمولاً مورد توجه است. در اتاق خواب ساحلی نیز مانند سایر اتاق های طراحی شده ساحلی ، از رنگ‌های سفید و آبی زیاد استفاده می شود که آرامش بخش هستند و مناسب برای جایی است که شما هرشب سر بر بالشت می گذارید.

 1. رنگ غالب یا بنیادی که بر روی دیوارها ، فرش و پارچه ها استفاده می شود.
 2. یک رنگ ثانویه که در وسایل دکوراسیون ساحلی شما استفاده می شود.
 3. یک رنگ که برای اضافه کردن نشاط و شادابی به اتاق بکار رفته است.
طراحی فضای بیرونی منزل به سبک ساحلی

وقتی نوبت به ایجاد احساس آرامش نهایی می رسد ، هیچ چیز نمی تواند یک فضای نشیمن را در فضای باز قرار دهد. این موارد می تواند شامل یک اتاق نشیمن در فضای باز ، یک فضای ناهار خوری در فضای باز یا فقط مکانی برای راه رفتن و لذت بردن از جو ساحلی شما باشد و اجازه دهد تا استرس های روز از بین برود.

هنگام ایجاد و طراحی فضای غذاخوری در فضای باز ، به سایه مورد نظر خود توجه کنید. قرار گرفتن میز ناهار خوری در فضای باز خود در زیر یک پاسیو پوشیده شده از گیاه یا سنگ فرش به شما این امکان را می دهد تا از تابش مستقیم آفتاب و گرما از بالای سر در امان باشید. نصب پنکه سقفی نیز می تواند فضای بیرون شما را حتی در گرمترین روزهای تابستان راحت کند. صندلی های قابل شستشو و مقاوم در برابر لکه ، آب و نور خورشید نیز بسیار مناسب هستند. اگر دسترسی به برق برقرار است ، با فانوس های شیشه ای و فلزی جذابیت های دریایی را اضافه کنید.

تفاوت سبک ساحلی با سبک همپتون

هنگام تعریف سبک های مختلف طراحی داخلی ، طراحی داخلی ساحلی اغلب با سبک های طراحی داخلی دریایی یا شهر همپتون اشتباه گرفته می شود. اما سوال اصلی آن است که تفاوت چیست ؟ این دو سبک طراحی داخلی ساحلی ممکن است عناصر مشترک زیادی داشته باشند. اما ، وقتی جزئیات آن به دست می آید ، یک خانه همپتون و یک خانه ساحلی یک دنیا تفاوت دارند.

گل و گیاه

در مورد طبیعی ترین عنصر در سبک های طراحی داخلی همپتون و ساحلی ، تفاوت مشخصی مشاهده خواهید کرد. در خانه زیبای همپتون ، شاهد گل زنبق یا گل رز سفید برای طراحی منظر فضای بیرونی خانه هستیم یا یک میز ناهار خوری را با این گل ها آراسته می کنند و حصار های طراحی شده زیبا معمولاً بخشی از طراحی منظر را تشکیل می دهند. در حالی که گیاهان سرسبز مانند گیاهان مارپیچ ، نخل و فضای داخلی و باغ با دکور شاداب یک طراحی داخلی ساحلی را گواهی می دهند.

رنگ ها

رنگ های دریایی اساس خانه‌های با سبک همپتون و ساحلی را تشکیل می دهند اما تفاوت در رنگ برجسته است. طراحی داخلی ساحلی جنبه های سرزنده و شلوغ یک تفریحگاه ساحلی را برجسته می کند. به همین دلیل این خانه ها دارای رنگ‌های پر جنب و جوش زرد ، مرجان و فیروزه ای خواهند بود. از طرف دیگر ، همپتون ها گرایش به رنگ های تاریک مثل سنگ دارند که زیبایی خاصی به سبک می بخشد.

بافت

المانهای دریایی با جنس های سخت و برجسته نمایانگر طراحی داخلی ساحلی هستند. سبک های ساحلی شاخص های دکوراسیون منحصر به فرد خانه ساحلی مدرن را نمایان می کنند در حالی که فضای داخلی همپتون از سطوح با رنگ‌های تیره و صیقلی تشکیل می شود. در خانه‌های همپتون از نقاشی های چینی نیز به خوبی استفاده می شود.

الگوها

روند طراحی داخلی ساحلی هنگام الگوبرداری انعطاف پذیر است. در یک خانه ساحلی ، به راحتی می توانید یک بالشتک را برای یک کوسن رنگی روشن و با چاپ فشن ، عوض کنید. اما ظرافت فضای زندگی به سبک همپتون بهتر است با پارچه‌های ابریشمی گل برجسته مطابقت داشته باشد.

انواع مختلف سبک طراحی ساحلی

طراحی داخلی ساحلی می تواند با سبک های دیگر طراحی ترکیب شود تا سلیقه شما را منعکس کند. با اضافه کردن چند عنصر دکوراسیون از یک سبک دیگر ، می توانید یک ظاهر منحصر به فرد و در عین حال منسجم ایجاد کنید. در اینجا مهمترین تغییرات در طراحی داخلی مدرن ساحلی آورده شده است:

طراحی سبک ساحلی فرانسوی

طراحی ساحلی فرانسوی برای کسانی مناسب است که به عتیقه های زینتی علاقه مندند ، اشتیاق به زیبایی شناسی هنری دارند و همچنین می خواهند خانه آنها فضای آرامش بخش یک استراحت ساحلی را داشته باشد. این فضای داخلی تعادل را بین راحتی و شیک بودن برقرار می کند. شما می توانید با اضافه کردن یک لوستر شلوغ و با جزئیات زیاد یا یک میز ظریف با پاهای خمیده شبیه به سبک باروک فرانسوی ، طراحی داخلی ساحلی خود را به روز کنید. درست یا غلطی وجود ندارد ، به همین دلیل آزمایش بسیار مهم است. این موارد را در خانه خود بگنجانید تا ببینید نتیجه خوشایند است یا خیر.

طراحی سبک ساحلی انگلیسی

یک خانه ساحلی نیوانگلند شبیه یک کلبه ساحلی انگلیس است. برای جلب نظر می توانید یک کاناپه مخمل با تمرکز بر راحتی ، و روکش چوبی سفید رنگ اضافه کنید. آثار هنری مینیمال است ، اما لوازم بیشتر گویای منظره سنتی یا ساحلی هستند.

طراحی سبک ساحلی ایتالیایی

پنجره های قوس دار و جزئیات گچ بری در سقف ، این نسخه را جدا از سایرین قرار می دهد. عناصری مانند مجسمه ها و رنگ های مایل به زرد در کاشی ، پارچه یا سرامیک در این نوع دیده می شود.

طراحی سبک ساحلی اسکاندیناویایی

سبک ساحلی اسکاندی خنک و آرام است و خیلی سرد نیست. این فضاهای داخلی کمی دلپذیرتر از سایرین به نظر می آیند ، اما چوب های روشن در این نوع بیش از حد به چشم می خورند. چوبهای روشن در طراحی ساحلی اسکاندیناوی به رنگ و بافتی شباهت دارند که به این نوع سبک جلوه ای زیبا و بی نظیر می بخشند.

طراحی سبک ساحلی مدیترانه‌ای ، آمریکایی و استوایی

اول ، سبک مدیترانه ای وجود دارد این سبک با رنگهای زنده ، مقدار زیادی سفالهای قهوه ای مایل به قرمز و چوب ، سواحل بی انتها و غرق آفتاب یونان را به ذهن متبادر می کند.
با هدف گرفتن حس و حال Martha’s Vineyard یا Cape Cod ؟ به جای سبک ساحلی مدیترانه‌ای ، سبک ساحلی آمریکا را امتحان کنید. عناصر این سبک که به آن «ساحل کلبه» نیز گفته می شود شامل تزئینات دریایی مانند صدف های دریایی و توری ، حصیر و چوب خیزران و رنگهای نرم و پاستلی مانند آسمان آبی یا لیلی است.

طراحی داخلی ساحلی می تواند به معنای چیزهای مختلف زیادی برای افراد مختلف باشد. اگر در حال طراحی برای رسیدن به حس و حال کارائیب هستید ، ممکن است رنگ هایی را ببینید که به اندازه تجارت ادویه پر جنب و جوش باشد. اگر به یک ویلای مدیترانه ای فکر می کنید، بافت های گرم و خاکی همان چیزی است که ممکن است تصور کنید.

اما سبک ساحلی آمریکایی گویای تمیزی و روشنایی و هوای مطبوع است. غالباً کاملاً در داخل و خارج از خانه ، با وفور از نور خورشید و گرما آمیخته است ، آرامش شما را تقویت می کند و یک فضای دنج را فراهم می کند.

در آخر با دکور ساحلی استوایی به مناطق استوایی سفر کنید. از ویژگی های رایج این سبک طراحی می توان به الگوهای شاد ، رنگهای پر جنب و جوش مانند زرد و لیمویی و تزئینات با مضمون چوب های بزرگ اشاره کرد.

مبلمان در سبک های ساحلی آمریکایی ، مدیترانه ای یا استوایی به چه صورت است؟ به عنوان مثال ، صندلی های Adirondack یک ترکیب کلاسیک از سبک ساحلی آمریکایی است. صندلی های Adirondack که معمولاً در چمن ها یا ایوان ها به نمایش در می آیند ، مناسب برای شب های خوب تابستانی هستند. به نظر می رسد این صندلی ها از جنس چوب (یا پلاستیک طرح چوب) هستند و در رنگ های مختلفی از سفید روشن تا خاکستری نرم یا رنگ های پرطراوت مانند قرمز یا آبی به چشم می خورند. چوب‌های سخت با فضای داخلی گرمسیری و استوایی مناسب می باشد ، سبک ساحلی آمریکایی استفاده از چوب های مندرس و صاف و پوشیده شده با رنگ سفید را نمایان می کند.

صندلی های حصیری یا بافته شده می توانند گویای سبک استوایی یا مدیترانه ای باشند. در عوض ، کوسن ها ، بالش ها و تزئینات اطراف هستند که حس استوایی یا سواحل بالتیک را به آنها می دهد.

برای اینکه مبلمان حصیری حس سبک استوایی بیشتری را نشان دهند ، چوب خیزران با رنگ سفید یا برنزه را انتخاب کنید. کوسن و بالشتک با رنگ های روشن و متضاد اضافه کنید. به رنگ های فیروزه ای و قرمز ، سبز طوطی و زرد لیمویی ، نارنجی مرجانی و آبی روشن فکر کنید. شما می توانید به دکور خود ذوق بیشتری ببخشید و از گل گیاه  از جنس بامیه ، آناناس ها ، درختان نخل استفاده کنید.

     همان مبلمان حصیری و چوب خیزران را می توان با انتخاب رنگ های قهوه ای تیره با کوسن های سفید یا کرم رنگ و بالشتک‌های آبی اقیانوسی به سبک ساحلی مدیترانه ای درآورد. به دنبال گلدان های تزئینی یا لوازم شمعی باشید که به زیبایی دکور شما می افزاید.

     به یاد داشته باشید ، گاهی اوقات بهترین نتایج از ترکیب و تطبیق عناصر سبک متفاوت حاصل می شود. با استفاده از تم های ساحلی با طرح های دیگر ، مانند سبک های صنعتی یا بوهمیایی ، می توانید طراحی های خوبی انجام دهید.

 

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی