معماری فدرال

سبکی است الهام گرفته شده از معماری کلاسیک که معمولاً در شمال آمریکا دیده می شود و در بین سال های ۱۷۸۰ و ۱۸۳۰، و به ویژه از ۱۷۸۵ به ۱۸۱۵ رواج داشته است. این سبک نام خود را از آن دوران، یعنی مقارن شدن با اوایل فدرالی شدن ایالات متحده دارد. نام سبک فدرال نیز در ارتباط با طراحی مبلمان در ایالات متحده از همان دوره زمانی استفاده می شود. سبک به طور گسترده به سبک کلاسیک سبک بیدرمایر در سرزمین های آلمانی زبان، سبک ریجنسی در بریتانیا و سبک امپراتوری فرانسه مطابقت دارد. پس از امضای قانون استقلال آمریکا در سال 1776 در کنگره آمریکا ، جنگ های انقلابی شروع شد و مستعمرات در آمریکا برای استقلال خود شروع به جنگ نمودند. درست پس از پایان جنگ در سال 1783 سبک های جدید در آمریکا دیده شد و این سبک معماری جدید فدرال نام گرفت، زمانی که در انگلیس سبک آدام و نئوکلاسیک متداول بودو در آمریکا هنوز همان طرح های قبلی چی پندل رایج بود و پس از جنگ سبک فدرال متداول شد. این سبک ترکیبی از سبک چی پندل و طرح های هپل وایت و شرایتون بود. به گفته موزه هنر متروپولیتن در نیویورک، تعریف دوره را به عنوان نئوکلاسیسیسم آمریکایی، سبک های فدرال از شهر تا شهر متفاوت بود. کارکنان مبلمان عتیقه نزدیک به مطالعه سبک های محبوب در هر منطقه و تکنیک های صنعتگران شناخته شده می توانند منشاء قطعات دوره ای را که توسط صنایع دستی مشخص نشده اند، محدود کنند. اما شباهت ها از چندین تاثیر متداول می باشند. به خصوص جداول کوچک، صندلی و میز نوشتن، از چوب ماهون ساخته شده است، اما آنها همچنین می تواند از Hepplewhite اغلب قطعات چوب ماهون ساخته شده است. روکش چوب ماهون بیش از چوب گیلاس گاهی به عنوان “چوب ماهرانه مرد فقیر” نامیده می شود veneer ساخته شده در طول دوره استعمار است Queen Anne قبلی و Chippendale نیز ظاهر ظریف تر در مقایسه با Hepplewhite طرح های نیزاز چوب ماهون حمایت می کرد ، تفاوت هایی وجود دارد که باید در هنگام تمیز کردن این دوسبک زیر چتر Sheraton در حالی که کار چتر فدرال در ذهن داشته باشید .

ترجیح می داد به شکل مربع به عقب زمانی که آن را به صندلی آمدSheraton با شکل بیضی شکل ، Hepplewhite در مقایسه با سپرپاهای بر روی تکه های خود، به جای اینکه نوآورانه باشند، به دنبال شکل های قدیمی سابق گذشته بودند با این حال، به عنوان آمریکایی هر دو سبک مطالعه، آنها گاهی اوقات آنها را با هم ترکیب شده استcabinetmakers عتیقه جات 101 همچنین با اشاره به دوره فدرال، هنرمند دانکن فایف، شهر نیویورک می گوید. وی گفته است که “طرحهای نئوکلاسیک Sheraton و Hepplewhite را به کمال انجام داده است.” جداول بازی با تپه های تلنگر همراه با صندلی های پشتی و پایه های پایه نشانه های قابل تشخیص هستند. این اصل به سختی آمده است، اما در دهه 1930 احیای عمده ای از سبک دانکن فیف به وجود آمد که این قطعات برای کسانی که سبک را تحسین می کردند، فراوان است. از لحاظ تولید مبلمان، دوره فدرال در دهه 1820 ادامه یافت، گرچه سبک امپریالیسم در آن زمان محبوبیت داشت. اغلب با طراحی طراح بریتانیایی توماس شراتون همپوشانی دار Hepplewhite سبک با ونیزهای مخروطی و ملافه (که همچنین به عنوان گلدوزی شناخته می شود) به تصویر می کشد، نشان می Hepplewhite از آنجا که مبلمان دهد که گلدان های دریایی یا گل های زرد، قطعات اغلب دارای بیش از یک نوع چوب هستند. برای پایه، ماهرگان بیشتر چوب انتخاب بود، اما چوب ساتن و افرا نیز محبوب بودند جنگل های دیگر عبارتند از اسکوامور (مخصوصا برای روکش های فوق الذکر)، لاله های چوبی، توس و چوب کاج. از آنجایی که کسانی که ، این قطعات را تولید می کنند اغلب از جنگل های محلی استفاده می کنند، نسخه های آمریکایی طرح هپی وایت را می توان از خاکستر یا کاج نیز ساخت. از ویژگی های این سبک ساده و ظریف بودن پایه های آن ها ، قطعات با تزئینات کوچک و طرح های رنگ آمیزی شده و سطوح سنگ مرمری مبلمانی با ردیف های عمودی از چوب و پارچه هایی با بافت سنگین ، قطعات معمولا دارای هندسه ی ساده دایره و بیضی هستند ، صندلی ها یا گرد یا بیضی یا سپری شکل هستند .

تقریباً به هر شهر بزرگ ساحyل شرقی بروید با نمونه های زیبایی از معماری به سبک فدرال محاصره خواهید شد. معماری فدرال در اواخر دهه 1700 و اوایل دهه 1800 بسیار مشهور است و به عنوان معماری آدامز نیز شناخته می شود که پس از اینکه یک گروه معمار این سبک را در بریتانیا رواج داد به این اسم نامگذاری شد. این سبک معماری کلاسیک نوعی سبک گرجی است که طراحی اصلی آن دوره استعمار است.

خانه ها معماری فدرال ، گرچه به خانه های سبک استعماری شباهت دارند ، اما چند تفاوت آشکار دارد که واقعاً آنها را از هم متمایز می کند.

عناصر کلیدی معماری فدرال

معماری فدرال با تقارن و عناصر هندسی به راحتی قابل تشخیص است. بیشتر خانه های فدرال به شکل مربع یا مستطیل و دارای دو یا سه طبقه ارتفاع هستند. در حالی که از آن زمان برخی از خانه های فدرال با بال و داستان اضافه شده تغییر یافته اند ، اما خانه های فدرال به طور سنتی فقط دو اتاق در عمق خانه دارند (اما ممکن است گاهی اوقات اتاق های بیضی یا مدور نیز پیدا کنید)

نمای بیرونی اکثر خانه های فدرال معمولاً دست کم گرفته می شود. در حالی که برخی از عناصر تزئینی وجود دارد که شامل برنج آلیاژ و آهن است ، فضای بیرونی خانه فدرال بسیار ساده است و تزئینات معمولاً در ایوان یا محل ورودی نگهداری می شود.

پنجره های معماری فدرال:

در خانه های فدرال ، پنجره ها به ندرت گروه بندی می شوند ، بلکه در یک خط عمودی یا افقی قرار می گیرند و معمولا در پنج ردیف قرار دارند. استفاده از پنجره ها به سبک پالادیان نیز معمول است و اغلب به عنوان تنها تزئین یا تزئینات واقعی در فضای خارجی خانه عمل می کند.

یکی از ویژگی های بارز یک خانه فدرال استفاده از پنجره بیضوی شکل بالای درب ورودی است. این نقوش همچنین اغلب در جاهای دیگر خانه فدرال مانند سقف های داخل این خانه ها یافت می شود.

مصالح مشترک معماری فدرال:

مصالح معماری به سبک فدرال با شهر و ایالت متفاوت است. در بسیاری از مناطق شمالی نزدیک دریا ، خانه ها عمدتا با تخته کف ساخته می شوند ، اما در شهر آجر بسیار مرسوم است. در طول دوره ساخت آنها ، آجر به این خانه های شهری درجه ای از ضد حریق را ارائه می دهد که در خانه های ساحلی به آن اندازه لازم نیست.

ورودی یک خانه فدرال:

در حالی که بندرت یک ایوان جلوی ورودی وجود دارد اما ورودی خانه فدرال اغلب بسیار شکیل است. طراحی ورودی ممکن است ساده باشد ، اما تزئینات و دکوراسیون اطراف آن معمولاً تا حدودی مجلل است. به عنوان مثال ، ممکن است یک پنجره بیضوی بالای درب پیدا کنید که ممکن است طرفین آن نور وجود داشته باشد یا نداشته باشد.

پشت بام یک خانه با سبک فدرال:

اکثر خانه های فدرال دارای سقف هایی ساده همراه شیروانی هستند. همچنین اغلب می‌توانید پنجره شیروانی را در یک سقف با سبک فدرال پیدا کنید تا به اضافه کردن نور طبیعی به طبقات بالا و زیر شیروانی کمک کند .

مزایا و معایب خانه با سبک معماری فدرال

زندگی در خانه ای به سبک فدرال ، احساسی از جذابیت و تاریخچه کلاسیک آمریکایی را به همراه دارد. و اگر آنقدر خوش شانس باشید که در منطقه ای زندگی کنید که معماری فدرال در آن رواج داشته باشد ، به احتمال زیاد با بسیاری از این خانه ها روبرو خواهید شد. اما زندگی در یک خانه تاریخی اغلب با درد سر و مشکلات خاص خود همراه است.

  • برای کارهایی که در خانه انجام می شود ، همیشه مجبورید یک متخصص استخدام کنید. یافتن یک صنعتگر واجد شرایط دشوار است (اما انجمن محلی حفاظت از تاریخ شما می تواند به شما کمک کند) و گرانتر از سایر پیمانکاران است.
  • برای حفظ جزئیات کنده‌کاری‌شده و عناصر ظریف خانه‌های فدرال اغلب به کارهای رنگی بیشتر از خانه‌های جدیدتر نیاز دارند .
  • نوسازی یک خانه فدرال ممکن است مشکل باشد. اگر می خواهید دیوارها را بردارید یا اتاق ها را خراب کنید ، احتمالاً می خواهید از یک خانه فدرال دور شوید. تاریخی مانند یک خانه فدرال را قربانی نمی‌کنند، بنابراین بهتر است یک ساختمان دیگر برای بازسازی پیدا کنید.

نمونه های معروف معماری فدرال
  • خانه ایالتی ماساچوست: این ساختمان در سال 1798 ساخته شده است (طراحی شده توسط چارلز بولفینچ) در بیکن هیل واقع شده.
  • دانشگاه ویرجینیا: در سراسر این دانشگاه عناصر معماری فدرال را مشاهده خواهید کرد.
  • خانه دونپورت: این مکان تاریخی در ساوانا در سال 1820 ساخته‌شده و یکی از بهترین نمونه‌ های باقیمانده از معماری فدرال در جنوب است.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی